Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2017, 5, 172-181

Інтеграційні форми організації інноваційної діяльності підприємств

Ступак Світлана
кандидат економічних наук, старший викладач, Одеський національний економічний університет, e-mail:stupack@bk.ru

Ступак Світлана. Інтеграційні форми організації інноваційної діяльності підприємств. / С. Ступак // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2017. – № 5(247). – С. 172-181.

Проведено дослідження інтеграційних форм організації інноваційної діяльності. Визначено чинники, що сприяють розвитку сучасних інтеграційних структур. Проведено аналіз світової практики створення технопаркових структур і систематизовано їх основні переваги. Вивчено особливості створення та розвитку бізнес-інкубаторів та науково-технічних стратегічних альянсів. Досліджено досвід функціонування науково-виробничих комплексів та інтегрованих територіально-виробничих комплексів на території колишнього СРСР. Визначено можливості їх використання в сучасних умовах господарювання. Розглянуто фінансово-промислові групи та виявлено певні обмеження щодо їх корпоративного управління. На основі дослідження світового і українського досвіду формування структур міжфірмової кооперації визначено найбільш перспективну їх форму – кластер. Розглянуто основні переваги кластерних структур. Проаналізовано перспективи їх впровадження у вітчизняну економіку.

інтеграційні форми, інвестиційно-інноваційний процес, інноваційна діяльність, науково-дослідні розробки, підприємство.

JEL classification: О320

1. Чистов С.М. Державне регулювання економіки: навч. посіб. / [С.М. Чистов, А.Є. Никифоров, Т.Ф. Куценко та ін.; вид. 2-ге, доопрац. і допов.]. – К.: КНЕУ, 2004. – 440 с.
  2. Абрамешин А.Е. Инновационный менеджмент: учеб. для вузов / [А.Е. Абрамешин, Т.П. Воронина, О.П. Молчанова, А.Е. Тихонова, Ю.В. Шленов; под ред. д-ра экон. наук, проф. О.П. Молчановой]. – М.: Вита-Пресс, 2001. – 272.: ил.
  3. Оголева Л.В. Инновационный менеджмент: учеб. для вузов / [под ред. д.э.н., проф. Л.Н. Оголевой]. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 238 с. – (Серия «Высшее образование»).
  4. Череп А.В. Інвестознавство: навч. посібник / [А.В. Череп]. – Київ: Кондор, 2006. – 398 с.
  5. Варналій З.С. Державна регіональна політика України: особливості та стратегічні пріоритети: Монографія / [за ред. З.С. Варналія]. – К.: НІСД, 2007. – 768 с.