Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2017, 5, 57-70

Капталан Сергій
аспірант, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Капталан Сергій. Методичні засади оцінки рівня організаційного забезпечення управління зовнішньоекономічною діяльністю агропромислових формувань. / С. Капталан // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2017. – № 5(247). – С. 57-70

В статті запропоновано показники-індикатори оцінки рівня організаційно-економічного забезпечення (далі ОЕЗ) управління зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД) агропромислових формувань (АПФ). Для оцінки організаційних складових ОЕЗ управління ЗЕД АПФ запропоновано використовувати 18 показників-індикаторів та оцінити: виконання функцій, методи та засоби управління; наявність відділу управління ЗЕД, представництв у країнах-імпортерах, сайту та сторінок у соціальних мережах на англійській мові; систему та рівень контролю якості; економічну самостійність підрозділів; самостійність тактичного та оперативного управління підрозділів; організаційно-управлінський апарат; горизонтальну інтеграцію; коефіцієнт вертикальної інтеграції; індекс відносних порівняльних переваг (RCA); індекс відносної експортної конкурентоспроможності (RXA); індекс відносних торговельних переваг (RTA); виокремлення різних видів економічної діяльності; виокремлення територіально розрізнених підрозділів; простоту структури підрозділів; вибір організаційно-правової форми.

організаційно-економічне забезпечення, управління зовнішньоекономічною діяльністю, показники-індикатори організаційних складових управління, агропромислові формування.

JEL classification: Q130 K330

УДК: 658:005.5

1. Літвінов О. С. Визначення сутності та складових організаційно-економічного механізму управління підприємством в умовах інноваційного розвитку / О.С. Літвінов, С.М. Капталан // Управління розвитком. – 2016. – № 3 (185). – С. 59-65.
  2. Balassa B. Trade liberalization and Reveal Comparative Advantage // B. Balassa / Manchester School of Economic and Social Studies. – 1965. – vol. 33. – P.99–123.
  3. Гонтарева І. В. Проблема оценки системной эффективности функционирования и развития предприятия / В.С. Пономаренко, І.В. Гонтарева // Экономика развития. – 2011. – №. 1-57. – С. 5-8.
  4. Рєпіна І. М. Новітня класифікація активів підприємства з позицій системного підходу / І.М. Рєпіна // Вісник СНУ ім. В. Даля. – Л: Вид-во СНУ ім. В. Даля. – 2009. – №. 2. – С. 132.
  5. Яковлєв А. І. Оцінка ефективності нововведень при сучасному характері економічних процесів /А.І. Яковлев // Фінанси України. – 2007. – №. 7. – С. 10-22.
  6. Янковий О. Г., Мельник Н. В., Янковий В. О. Оцінка синергетичного ефекту виробничо-фінансових систем на основі детермінованих моделей / О.Г. Янковий, Н.В. Мельник, В.О. Янковий // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. – 2014. – №. 1. – С. 189-198.