Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2017, 5, 85-95

Кузнецова Інна
доктор економічних наук, професор, Одеський національний економічний університет, e-mail:Balabash.olga@gmail.com

Балабаш Ольга
кандидат економічних наук, викладач, Одеський національний економічний університет, e-mail:Balabash.olga@gmail.com

Кузнецова Інна, Балабаш Ольга. Формалізація процедури оцінювання фінансової стійкості, як стадії процесу стратегічного управління підприємством. / І. Кузнецова, О. Балабаш // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2017. – № 5(247). – С. 85-95.

В статті розглянуто процедуру оцінювання фінансової стійкості, як стадії процесу стратегічного управління підприємством. Обґрунтовано доцільність побудови дискримінантної моделі з метою проведення оцінювання фінансової стійкості підприємства. Дискримінантну модель адаптовано до оцінювання вітчизняних підприємств. Обґрунтовано шкалу оцінювання та визначено змістові характеристики рівнів фінансової стійкості підприємства, що дозволяє чітко визначити рівень фінансової стійкості та присвоїти йому відповідний розширений лінгвістичний зміст. Виділено етапи та побудовано логічну схему оцінювання фінансової стійкості підприємства, як стадії процесу стратегічного управління підприємством.

фінансова стійкість підприємства, стратегічне управління, дискримінантна модель, інтегральний показник.

JEL classification: D920 L100

1. Балабаш О. С. Формалізація складових моніторингу стійкого розвитку хлібоприймальних підприємств / О. С. Балабаш // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет, 2016. – Вип. 1. – № 60. – С. 99-109.
  2. Kuznetsova I. Sustainable enterprise development: essence and components [Електронний ресурс] / Inna Kuznetsova, Olga Balabash // Соціально-економічні проблеми і держава. — 2015. — Вип. 1 (12). — С. 48-57. — Режим доступу до журн.: http://sepd.tntu.edu.ua/images/stories/pdf/2015/15kiosts.pdf.
  3. Балабаш О. С. Індикатори моніторингу операційної стійкості підприємства / О. С. Балабаш, І. О. Кузнецова // Економіка: реалії часу. – 2014. - №2(12). – С. 83-88.
  4. Чернега О. М. Критерії та показники фінансово-економічної безпеки підприємства / О. М. Чернега // Електронний ресурс. Режим доступу http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1289
  5. Ступак С. М. Управління інвестиційно-інноваційними процесами як основа забезпечення економічної безпеки підприємства / С. М. Ступак // Актуальні проблеми менеджменту: теоретичні і практичні аспекти : I міжнар. наук.–практ. конф. ( 6-7 червня 2013 р. ). – Одеса: Атлант, 2013. – С. 179-181.
  6. Карпенко Ю. В. Формування системи планових показників діяльності підприємства на засадах процесно-орієнтованого підходу / Ю. В. Карпенко // Проблеми і перспективи розвитку підприємництва: Збірник наукових праць Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. – 2016. - 1(12). – С. 88-95.