Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2017, 10, 38-56

Аналіз фінансово-економічного стану ПАТ «СК «ІНТО»

Жбанкова Анастасія
магістр, Одеський національний економічний університет, e-mail:zbankova.anastasiya@gmail.com

Жбанкова А. Аналіз фінансово-економічного стану ПАТ «СК «ІНТО» / А. Жбанкова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2017. – № 10(252). – С. 38-56.

У статті розглянуто основні положення аналізу фінансово-економічного стану підприємства. Проаналізовано фінансово- економічні показники діяльності ПАТ «СК «ІНТО», що спеціалізується на медичному страховому ринку. Аналіз розглянуто як основа стабільності й прийняття оптимальних управлінських рішень. В даній статті була розглянута комплексна характеристика ПАТ «СК «ІНТО», проаналізовані основні економічні та фінансові показники. Компанія спеціалізується на медичному страхуванні та її продуктом продажу є медичні страхові програми для індивідуального та корпоративного страхування. Аналіз внутрішнього середовища показав наступне: підприємство працює за рахунок лише власних вкладених коштів, віддача від яких з кожним роком збільшується, при чому можна говорити про фінансову стійкість підприємства. Продукція підприємства не є фондомісткою. Як свідчить проведений аналіз зовнішнього середовища підприємство має великий потенціал розвитку, працює в сприятливих зовнішні умовах, не має перепон з боку уряду, хоча і працює в умовах конкуренції, а його продукт користується попитом в Одеському регіоні.

фінансовий стан підприємства, фінансові результати, фінансові ресурси, ліквідність, рентабельність, ефективність діяльності.

JEL classification:R215 В 112

1. Обущак Т.А. Сутність фінансового стану підприємства / Т.А. Обущак // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 9. – С. 92–98.
  2. Ларка М.І. Аналіз фінансового стану підприємства як засіб підвищення ефективності його діяльності / М.І. Ларка, Г.О. Лісовські // Вісник НТУ «ХПІ». Серія «Технічний прогрес і ефективність виробництва». – Х. : НТУ «ХПІ». – 2013. – № 22 (995). – С. 168–174.
  3. Ткаченко С.О. Фінанси підприємств : [навч. посіб.] / С.О. Ткаченко. – Х. : Вид-во Харк. нац. ун-ту внутр. справ, 2008. – 312 с.
  4. Фінансова звітність ПАТ «СК «ІНТО».