Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 1, 22-36

Питання поліпшення оплати праці і управління якістю у вищих навчальних закладах

Аскерова Улькер Гамідулла гизи
дисертант, провідний науковий співробітних відділу зарплати і трудових відношень, Науково-дослідний і Навчальний Центр з Праці і Соціальних проблем, e-mail:matlabm@yandex.ru

Аскерова Улькер Гамідулла гизи. Питання поліпшення оплати праці і управління якістю у вищих навчальних закладах / Аскерова Улькер Гамідулла гизи // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 1(253). – С. 22-36.

У статті розглядається роль заробітної плати в управлінні якістю у вищих навчальних закладах та ряд питань, пов'язаних з координацією якості праці та розмірами заробітної плати. якість освіти безпосередньо залежить від якості викладача. Відзначається, що в цілому, поняття якість в будь-якій області висловлює відповідність певним стандартам, і чим ближче до стандарту параметри, що характеризують роботу викладача, тим вище якість. Особистий матеріальний стимул є одним з основних факторів, що впливають на якість. Було дано певні рекомендації для визначення нових показників якості, які будуть використовуватися для диференціації заробітної плати з використанням експертних систем. У підсумку, автор підкреслюючи важливість застосування методологій по оцінюванню діяльності викладача по поставленим оцінками будуть сприйняті студентами об'єктивно і зніме питання суб'єктивних втручань.

зарплата, якість, система освіти, експертна система, параметри стандартів, діфференціаціонний підхід, вищі навчальні заклади, матеріальний стимул.

JEL classification: J 310

1. Аскерова У.Г. Совершенствование оплаты труда педагогических работников в общеобразовательных школах // Финансы и учет. – №8. – 2016. (На азербайджанском языке).
  2. Рамиз Маммедзаде. Качество как ведущее направления в образовании. – Баку: Издательство «Учитель», 2010. – 170 с. (На азербайджанском языке).
  3. Гасан Али Юсел. Фильм классики. Л. Адам Смит. Народное богатство. – Баку: Издательство «Экономический университет», 2010. (На азербайджанском языке).
  4. Аскеров Г.А., Вайсбурд Р.А. Две новых модификации методов распознавания образов и их использование в САПР процессов штамповки // Автоматизация технической подготовки производства. – Вып.3. – Минск: ИТК АН БССР, 1984.
  5. Дорофеюк А.А. Алгоритм обучения машин распознаванию образов без учителя, основанные на методе потенциальных функций // Автоматика и телемеханика. – №10. – 1966.
  6. Кравченко А.И. Социология – 2-е изд., перераб. и доп. – М.:Академический Проект, 2001. – 624 с.
  7. Кичкина Н.В. Проблемы совершенствования системы мотивации и стимулирования профессорско-преподавательского состава вуза // Современные исследования социальных проблем. – Москва, 2011. – №1 (05).
  8. Колесников Л.Ф., Турченко В.Н., Борисова Л.Г. Еффективность образования. – М.: Педагогика, 1991. – 272 с.
  9. Организация планирование и управление деятельностью промышленных предприятий / С. Е. Каменицера. – М.: Высшая школа, 1976. – 535 с.