Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 1, 59-70

Управлінські інновації, як важіль забезпечення стратегічного розвитку

Беспалов Артём
Одеський національний економічний університет, e-mail:stas_gorbachenko@ukr.net

Горбаченко Станіслав
кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та планування бізнесу Одеського національного економічного університету, e-mail:stas_gorbachenko@ukr.net

Беспалов А., Горбаченко С. Управлінські інновації, як важіль забезпечення стратегічного розвитку / А. Беспалов, С. Горбаченко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 1(253). – С. 59-70.

Розробка стратегії є важливим етапом для будь-якого підприємства, адже на її основі визначається галузь та ринки функціонування, принципи розподілу ресурсів, методи конкурентної боротьби, шляхи максимізації прибутку. Відтак й ефективність діяльності підприємства в сучасних умовах обумовлюється, в першу чергу, обґрунтованим вибором стратегії розвитку та постійною її адаптацією до змін внутрішнього та зовнішнього середовища. Задля власної життєздатності стратегія підприємства повинна засновуватися не на положеннях екстенсивного розвитку, а на засадах інтенсивного, навіть, інноваційного розвитку, тобто орієнтуватися на створення якісно нових форм, продуктів, механізмів. Важливу роль при цьому належить інноваціям, зокрема управлінським.

стратегія, управління, стратегічний розвиток, інновації, підприємство, середовище.

JEL classification: L 100

1. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия. / И. Ансофф – СПб.: Питер, 2013. – 416 с.
  2. Шумпетер Й. Теория экономического развития. Капитализм, социализм и демократия / предисл. В. С. Автономова. — М.: ЭКСМО, 2015. — 864 с.
  3. Плешу Г. Управлінські інновації як головний чинник реструктуризації підприємств-суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності / Г. Плешу, С. С. Шаповал, Г. С. Фоменко // Труды Одесского политехнического университета. – 2009. – № 1 (31). – С. 193–198.
  4. Момчева А.М. Управлінські інновації: сутність, види, особливості впровадження [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://vestnikdnu.com.ua/archive/201374/98-104.htm
  5. Шацька З. Я. Управлінські інновації в системі підприємства / З. Я. Шацька // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. Серія : Економічні науки. - 2015. - № 6. - С. 88-93.