Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 2, 107-124

Методи оцінки та мінімізації кредитного ризику ПАТ КБ «ПРИВАТБАНКУ»

Коцюбенко Валентина
Одеський національний економічний університет, e-mail:kotsyubenko.v@gmail.com

Осипова Марія
кандидат економічних наук, доцент, Одеський національний економічний університет, e-mail:maria55557@rambler.ru

Коцюбенко В., Осипова М. Методи оцінки та мінімізації кредитного ризику ПАТ КБ «ПРИВАТБАНКУ» / В. Коцюбенко, М. Осипова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 2(254). – С. 107-124.

Стаття присвячена характеристиці кредитних ризиків у банківській діяльності, а також пошуку ефективних шляхів їх зниження. Визначено найефективніші та найбільш поширені способи аналізу кредитних ризиків та вибору потрібних методів їх вимірювання. Окреслено внутрішні і зовнішні напрямки мінімізації банківських ризиків, способи зменшення негативних впливів кредитних ризиків на банківську діяльність у цілому. Особливу увагу приділено організації управління ризиком комерційного банку. Приведення в систему всіх видів ризиків і групування методів управління ними дозволяє краще вибудувати роботу банку з мінімізації ризику. Проведено аналіз обсягів виданих кредитів за 2015-2016 рр ПАТ КБ «ПриватБанк» та показників кредитного портфелю за кредитною якістю. Аналіз проведено у розрізі різних видів клієнтів та з урахуванням прострочених та знецінених кредитів. З метою зниження кредитних ризиків банку охарактеризовані різноманітні прийоми та заходи захисту від кредитного ризику.

кредитний ризик, управління ризиком, банк, кредитний портфель, кредит, мінімізація кредитного ризику.

JEL classification: D 810 G 210

УДК: 336.717.061

1. Верхуша Н. П. Методи мінімізації кредитного ризику банку / Н.П. Верхуша // Вісник Української академії банківської справи : науково-практичний журнал. – 2010. – Вип. № 2(29). – С. 23.
  2. Івасів Б. / Економічний зміст та форми страхування кредитів // Б. Івасів, М. Кланків // Вісник НБУ. – 2008. – Вип. №7. - С. 62.
  3. Ілляшенко С. / Кредитні ризики та створення резервів для їх покриття // С. Ілляшенко // Вісник НБУ. – 2009. – Вип. №6. - С. 38.
  4. Методичні вказівки з інспектування банків «Система оцінки ризиків» : затверджено постановою НБУ від 15.03.2004 № 104. – С. 45.
  5. Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 39 (МСБО 39). Фінансові інструменти: визнання та оцінка IASB; Стандарт, Міжнародний документ № 929_015 від 01.01.2012, остання редакція від 17.10.2013 р.
  6. Офіційне інтернет-представництво НБУ [Електронний ресурс]. - Режим доступу: www.bank.gov.ua
  7. Офіційний сайт ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» [Електронний ресурс]. - Режим доступу: www.privatbank.ua
  8. Парасій-Вергуненко І.М. Аналіз банківської діяльності [Текст]: навч.–метод.посібник./ Парасій-Вергуненко І. М.; Мін-во освіти і науки України, КНЕУ. –К. : КНЕУ, 2003. – 347 c.
  9. Примостка Л. О. Банківські ризики: теорія та практика управління [Текст] / Л. О. Примостка : монографія. Мін-во освіти і науки України, КНЕУ. – К. :КНЕУ, 2007. – 450 c.
  10. Фінансова звітність Публічного Акціонерного Товариства КБ «Приватбанк» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://privatbank.ua/ru/about/finansovaja-otchetnost