Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 2, 210-220

Попков Василь
доктор філософських наук, професор, завідувач. кафедри політології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, е-mail:vpopkov951@gmail.com

Попкова Катерина
аспірантка кафедри філософії, історії та політології Одеського національного економічного університету. , е-mail:katrin27081989@gmail.com

Попков В., Попкова К. Проблема нової людини у контексті соціально-політичних трансформацій сучасної епохи / В. Попков, К. Попкова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 2(254). – С. 210-220.

Стаття присвячена одній з вічно актуальних тем світовій історії: ідеї формування нової людини. Тема нової людини виявилася крізною темою нового і новітнього часу (від філософів епохи Відродження аж до Ніцше, теоретиків ІІІ Рейху і комуністичної доктрини нової людини – комунізму). Проте, на думку Н. Бердяєва, ідея істинно нової людини сформульована була при виникненні християнства. Нова людина - це Вічна людина, що вільно розкривається назустріч боголюдністі.

Нова людина, Н. Бердяєв, антропологія, антропна революція, християнство, соціалізм, комунізм, ліберальна економіка, духовність.

JEL classification:

1. Бердяев Н. Царство Духа и царство Кесаря / Н. Бердяев. – М. АСТ, 2006. – 349 с.
  2. Кармин А.С., Бернацкий Г.Г. Философия. Учебник для вузов. 2-е изд. / А.С. Кармин, Г.Г. Бернацкий – СПб.: Питер, 2007. – 560
  3. Стивенсон Д. Философия/ Д. Стивенсон; [пер. с англ. С.В. Зубкова]. – М., АСТ, 2007. – 294 с.
  4. Фромм Э. Бегство от свободы./ Э. Фромм; [пер с англ.] – М.: АСТ: Харвест, 2007. – 384с.
  5. Фукуяма Ф. Наше постчеловеческое будущее / Ф. Фукуяма; [пер с англ.] – М.: АСТ, 2004. – 349 с.
  6. Эриксон Э. Трагедия личности / Э. Эриксон [пер с англ.]. – М.: Алгоритм, 2008. – 256 с