Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 3, 142-153

Ропотан Ірина
кандидат економічних наук (доктор философії), доцент кафедри Фінсового менеджменту та фондового ринку, Одеський національний економічний університет, e-mail:Ropotan4ik@ukr.net

Ропотан І. Обгрунтування механізмів досягнення конвергенції фінансового забезпечення сталого розвитку регіонів / І. Ропотан // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 3(255). – С. 142-153.

Ключові для сучасної України глобалізаційні виклики, призводять до посилення диференціації регіонів за рівнями сталого розвитку. У статті зосередженно увагу на особливості кожного з типів регіонів, які визначають той чи інший вид стратегії, якого слід дотримуватись для забезпечення посилення конвергентних процесів у державі. Автором зосереджено увагу на виборі стратегічних альтернатив при підборі стратегії розвитку регіонів для забезпечення конвергентних процесів та представлені зони стратегічних рішень фінансового забезпечення сталого розвитку регіонів. Застосування наведених стратегій дозволить забезпечити лідируючі позиції для сильних регіонів та дати поштовх слаборозвинутим, а також досягти вищого рівня регіональної конвергенції за допомогою визначених механізмів.

сталий розвиток, фінансове забезпечення, стратегія, механізми досягнення конвергенції, зони стратегічних рішень, рівень стійкості клубної конвергентності.

JEL classification: R 380

УДК: 332.122:336.221.24

1. Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансова спроможність регіону: діагностика та механізми забезпечення: Монографія /Вахович І.М., Камінська І.М.//. – Луцьк: Надстир’я, 2009. – 400 с.
  2. Слав'юк Р. А., Олександренко І. В. Вплив іноземного капіталу на розвиток регіону: монографія / Слав'юк Р. А., Олександренко І. В. - Львів: ННВК «АТБ», 2010. - 305 с.
  3. Фінанси регіону: теорія, проблеми, практика : монографія / М. А. Козоріз, А. Я. Кузнецова, 1.3. Сторонянська, Г. В. Возник. - К.: УБС НБУ, 2010. - 222 с.
  4. Фінансово-економічні пріоритети формування інноваційної моделі розвитку регіонів: (монографія)/ науковий редактор – д.е.н. Онищенко В.О. – Полтава: ПолтНТУ, 2010. – 295 с.
  5. Сторонянська І.З. Регіональний розвиток України: проблеми інтеграції та конвергенції / І. Сторонянська. – Львів: ІРД НАН України, 2010. – 324 с
  6. Диверсифікація доходів місцевих бюджетів: монографія / [Луніна І. О., Кириленко О. П., Лучка А. В. та ін.] ; за ред. І. О. Луніної; НАН України, Інститут економіки та прогнозування. — К., 2010. — 320 с.
  7. Бутко М. П. Інвестиційна домінанта сталого розвитку регіону в умовах інтеграції : монографія / М. П. Бутко, О. Ю. Акименко; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2009. - 232 c.
  8. Державне регулювання фінансового забезпечення місцевого самоврядування в Україні: монографія/А.В.Кулай// Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2012. – 208 с.
  9. Ропотан І. В. Прогнозування регіональної конвергенції фінансового забезпечення сталого розвитку в Україні / І. В. Ропотан // Науковий вісник Одеського національного економічного університету. – 2014. - №7 (215). – С. 104-120.
  10. Вахович І. М., Ропотан І. В. До питання обґрунтування сутності регіональної конвергенції сталого розвитку / І. М. Вахович, І. В. Ропотан // Економічний форум Луцького національного технічного університету. – 2013. - № 4 - С. 150-154.