Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 3, 189-203

Чурута Іван
аспірант кафедри аудиту та економічного аналізу, Університет державної фіскальної служби України (м. Київ), e-mail:28vania28@ukr.net

Чурута І. Галузева і територіальна структура прямих іноземних інвестицій в економіку України / І. Чурута // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 3(255). – С. 189-203.

У статті автором проаналізовано поточну галузеву та територіальну структуру прямих іноземних інвестицій економіку України. У ході аналізу галузевої структури автором встановлено, що найбільша частка прямих іноземних інвестицій зосереджена у таких видах економічної діяльності як «промисловість» та «фінансова та страхова діяльність». У промисловості найбільша частка прямих іноземних інвестицій зосереджена у таких видах економічної діяльності як «виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів та «металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування». У ході аналізу територіальної структури автором встановлено, що найбільша частка прямих іноземних інвестицій зосереджена в м. Києві. З наведених у статті даних автором зроблено висновок, що поточна галузева і територіальна структура прямих іноземних інвестицій в економіку України є недостатньо збалансованою у зв’язку з нерівномірним економічним розвитком її регіонів, тому постає необхідність у проведенні заходів з усунення зазначених диспропорцій.

інвестиції, прямі іноземні інвестиції, галузева структура інвестицій, територіальна структура інвестицій, інвестиційні ресурси, інвестиційний процес.

JEL classification: E 620

1. Прямі інвестиції (акціонерний капітал) в економіці України/з України: за країнами світу; країнами ЄС; видами економічної діяльності; по регіонах (2010-2017) [Електронний ресурс] // Державна служба статистики України – Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua/operativ/ operativ2017/zd/inv_zd/ pi_ak_ks_reg/pi_ak_ks_reg_u.zip.