Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 5, 220-234

Субконтрактація як сучасний інструмент управління витратами

Свірідова Світлана
кандидат економічних наук, доцент, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:Sviridov3aS@ gmail.com

Свірідова Світлана. Субконтрактація як сучасний інструмент управління витратами. / С. Свірідова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 5(257). – С. 220-234.

У статті досліджено стан промислових підприємств в країні та Одеському регіоні. Проведений аналіз діяльності промислових підприємств виявів значну кількість збиткових підприємств. Аналіз витрат на регіональному рівні по економічних сегментах Одеської області свідчить про ріст витрат, що є негативним фактором. Третина підприємств – збиткова. Визначено, що система управління витратами потребує змін. Методи які застосовує більшість підприємств не відповідають сучасним вимогам. Обґрунтовано необхідність використання таких вдосконалених методів управління витратами що дозволять найбільш ефективно управляти виробництвом и оптимізувати витрати. Запропоновано застосування сучасних інструментів кооперації таких як аутсорсинг і субконтактація. Малі підприємства-субконтрактори у більшості є спеціалізованими на визначених видах продукції, яка дешевше такій же продукції яка б вироблялась на підприємстві – контрактори. Це дозволить підприємствам стати активними учасниками корпоративних відносин та знизити затрати на виробництво.

витрати, методи управління, чинники зниження, збиткові підприємства, аутсорсинг, субконтактація.

JEL classification: М110

УДК: 339.138 (075.8)

1. Іванюта П. В. Управління і ресурсами і витратами : навчальний посібник/ О. П. Лугінська; ред. С. М. Іванюта; Полтавський ун-т споживчої кооперації, Держ. комітет статистики України, Держ. академія статистики, обліку та аудиту, Полтавська філія. – К.: ЦУЛ, 2009. – 320 с.
  2. Остапенко Я. О. Облік витрат на виробництво та собівартість продукції [Електронний ресурс] / Я. О. Остапенко. – Режим доступа: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_ Gum/Nvnudpsu/2010_2/Ostapenko.pdf – 2010.
  3. Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua/.
  4. Шапіро І.А. Характеристика основних підходів до формування систем управління витратами промислових підприємств / І.А. Шапіро // Європейський вектор економічного розвитку. –2011. –№ 1 (10). –С. 263–270.
  5. Михайлов Д.М. Аутсорсинг. Новая система организации бизнеса: [учеб. пособ.] / Д.М. Михайлов. – М. : КНОРУС, 2006. – 256 с
  6. Литовченко І.Л., Хмелярова Я.А. Дослідження поняття «субконтрактація» як сучасної форми виробничої кооперації /Науковий вісник Херсонського державного університету, Випуск 11. Частина 3., 2015. С.75-79
  7. Литовченко И. Л., Хмелярова Я. А. Субконтрактация как современная форма промышленной кооперации //Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. – 2016. – №. 10 (2). – С. 6-12.
  8. Антонюк Д. А. Аутсорсинг та субконтрактинг як механізми інституціональної інфраструктури підприємництва в умовах мегарегіональної інтеграції України //Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Економічні науки. – 2015. – №. 30. – С. 53-60.