Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 10, 120-145

Сутність і класифікація фінансових ризиків і методи їх оцінки

Кравченко Віра,
кандидат економічних наук, професор, Одеський національний економічний університет, e-mail:nikiforenko@te.net.ua

Бандура Олександра
магістр, Одеський національний економічний університет, e-mail:hungry__eyes@mail.ru

Кравченко Віра, Бандура Олександра. Сутність і класифікація фінансових ризиків і методи їх оцінки. / В. Кравченко, О. Бандура // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 10(262). – С. 120-145.

Стаття присвячена визначенню змістовного наповнення понятійного апарату корпоративної культури; систематизації теоретичних підходів, концептуальних положень та інструментарію формування корпоративної культури в процесі організаційних змін підприємства. Сформовано методичне забезпечення аналізу організаційних змін і корпоративної культури на ПАТ. «Одескабель». Виявлено зовнішні прояви корпоративної культури ПАТ «Одескабель» в процесах реалізації їх організаційних змін. У даній статті за результатами систематизації теоретичних підходів, концептуальних положень та інструментарію формування корпоративної культури сформований методичний підхід до оцінки рівня корпоративної культури ПАТ «Одескабель в процесі організаційних змін. Розроблено методичний підхід до формування корпоративної культури в процесі організаційних змін і обґрунтовано вибір стратегічних заходів щодо формування корпоративної культури в процесі організаційних змін. Систематизація теоретичних підходів до оцінки корпоративної культури ПАТ. «Одескабель» дала можливість сформувати інструментарій формування корпоративної культури в процесі організаційних змін підприємства за рахунок поєднання компетентнісного, інституційного і поведінкового підходів. Згідно компетентнісного підходу увага зосереджена на формуванні культури підтримки організаційних змін з боку персоналу, його знань і здібностей; відповідно до положень інституціонального підходу - управлінською культурою прийняття рішень за рахунок застосування діючих стандартів, норм, правил на підприємстві; поведінковий підхід виділяє моделі поведінки для підтримки реалізації процесу організаційних змін з боку персоналу і допомагає адаптуватися до нових умов праці. Систематизований таким чином інструментарій дозволяє підвищити рівень обґрунтованості вибору пріоритетних заходів щодо формування корпоративної культури ПАТ. «Одескабель».

корпоративна культура, організаційні зміни, процес організаційних змін, види організаційних змін, зовнішні прояви корпоративної культури, формування, оцінка, інструментарій, стратегічні заходи, веб-аналітика.

JEL classification: М140

УДК: 658:330.16.314

1. Камерон, К., Куинн Р. Диагностика и изменение организационной культуры. Пер. с англ. под ред. И. В. Андреевой. -СПб: Питер, 2001. —320 с.
  2. Гринько Т. В. Экономика и менеджмент – 2013: перспективы интеграции и инновационного развития: коллективная монография. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://confcontact.com/2014_04_25_
  3. Kudray Lisa M., Brian H. Kleiner. Global trends in managing change. // Industrial Management. – 1997. – № 3, May-June. – Р. 14 – 22
  4. Бауліна Т. В. Управління процесом організаційних змін підприємств в умовах перехідної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.06.01. – К., 2004.– 20 с.
  5. Шеремет М. А. Управление изменениями. –М.: Дело, АНХ, 2010. – 128 с.
  6. Друкер П. Задачи менеджмента в ХХІ веке. Пер с. англ. –М.: Вильямс, 2007. – 272 с.
  7. Степаненко С. В., Лукашев С. В. Морфологічний аналіз поняття «управління організаційними змінами». // Бізнес Інформ. – 2015. – №4. – С. 291–297
  8. Фрайлингер К. Управление изменениями в организации. Как успішно провести преобразования / К. Фрайлингер, И. Фишер. – М.: Книгописная палата, 2002. – 260 с.
  9. Воронков Д. К. Управління змінами на підприємстві: теорія та прикладні аспекти: монографія. – Харків: ВД «ІНЖЄК», 2010. – 365 с.
  10. Захарчин Г. М. Механізм формування і розвитку корпоративної культури [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://nebotan.info/corporative/mechanism.php
  11. Отенко І. П., Чепелюк М.І. Роль корпоративної культури підприємства в концепціях організаційних. // Бізнес-Інформ. – 2013. – №11. – С. 347–354
  12. Отенко В. И., Беляева Н.Е. Формирование типологии видов организационных изменений предприятия. // Бизнес-Информ.– 2010. – №6. – С. 139 – 143
  13. Армстронг М. Практика управления человеческими ресурсами; пер. с англ. под ред. С. К. Мордовина. – 8-е изд. – СПб : Питер, 2005. – 832 с.
  14. Стадник В. В. Методичні підходи до визначення напрямів удосконалення організаційної культури засобами освітнього менеджменту. // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2010. – № 5. – Т. 4. – С. 250–255
  15. Білецька О. О. Методи зміни організаційної культури підприємства. // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2010. – № 6. – Т. 3. – С. 249–252
  16. Стеклова О. Е. Организационная культура: учеб. пособие. –Ульяновск: УлГТУ, 2014. – 110 с.
  17. Тихомирова О. Г. Организационная культура: формирование, развитие и оценка: учеб. пособ. для студ. высш. учеб. заведений. – М. : ИНФРА-М, 2014. – 151 с.
  18. Чепелюк М.І. Формування корпоративної культури в процесі організаційних змін підприємства. Дис. … канд. екон. наук. Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Харків, 2016 р.