Научный вестник Одесского национального экономического университета 2015, 1, 67-80

Лазарева Наталья
аспирант, Международный гуманитарный университет, e-mail:

Лазарева Н. Организационно-экономический механизм управления эффективностью деятельности предприятий. / Н. Лазарева // Научный вестник Одесского национального экономического университета: сб. науч. тр; под ред.: М.Д. Балджи (глав. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одесса: Одесский национальный экономический университет. – 2015. – № 1(221). – С. 67-80.

В статье изложены результаты критического анализа подходов к определению механизмов управления в экономике. Автором предложено собственное определение понятия «организационно-экономический механизм управления эффективностью предприятия». Представлена структурно-функциональную модель механизма управления эффективностью деятельности предприятия, который по своей сути является организационно-экономическим механизмом.

механизм управления, предприятие, управление эффективностью, структурно-функциональная модель

JEL classification: М11

УДК: 65.011.4

1. Большой экономический словарь [сост. А. Борисов]. – М.: Книжный мир, 2010. – 864 с.
  2. Брюховецька Н.Ю. Економічний механізм підприємства в ринковій еконо¬міці: методологія і практика / Н.Ю. Брюховецька. – Донецьк: ІЕП НАН України, 1999. – 276 с.
  3. Кендюхов О.В. Організаційно-економічний механізм управління інтелектуальним капіталом підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора екон. наук: спец. 08.00.04 “Економіка та управління підприємствами”/ О.В. Кендюхов. — Донецьк, 2007. — 31 с.
  4. Лисенко Ю. Організаційно-економічний механізм управління підприємством / Ю. Лисенко, П. Єгоров // Економіка України. – 1997. - № 1. – С.86-87.
  5. Дейнеко Л.В. Організаційно-економічний механізм активізації промислового розвитку / Л.В. Дейнеко, В.І. Барканов // Національне господарство України: теорія та практика управління: зб. наук. праць. – К: Ін-т економ. та прогноз. НАН України, 2011. – С. 76–100.
  6. Грузнов И.И. Эффективные организационно-экономические механизмы управления (теория и практика) / И.И. Грузнов. – Одесса: Полиграф, 2009. – 528 с.
  7. Гончарук А. Г. Формування механізму управління ефективністю підприємства (на прикладі харчової промисловості) [Текст] : дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Гончарук Анатолій Григорович. Одеса, 2010. – 474 с.
  8. Галиця І.О. Потенціал інноваторів: механізми використання / І.О. Галиця. – О.: ІПРЕЕД НАН України, 2005. – 298 с.
  9. Ситник Л.С. Організаційно-економічний механізм антикризового управління підприємством / Л.С. Ситник. – Донецьк: ІЕП НАН України, 2000. – 504 с.
  10. Рогоза М.Є. Організаційно-економічний механізм забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств: дис. ... доктора екон. наук: 08.06.01 / Рогоза Микола Єгорович. — Полтава, 2005. — 470 с.
  11. Шевцова О.Й. Організаційно-економічний механізм управління промисловою інфраструктурою суб'єктів господарювання: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка підприємства і організація виробництва”/ О.Й. Шевцова. — Донецьк, 2001. — 32 с.
  12. Транченко Л.В. Організаційно-економічний механізм управління підприємств машинобудівної галузі: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка підприємства і організація виробництва”/ Л.В. Транченко. — К., 2005. — 22 с.
  13. Мігай Н.Б. Організаційно-економічний механізм підвищення ефективності використання науково-технічного потенціалу машинобудівних підприємств: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.04 “Економіка та управління підприємствами”/ Н.Б. Мігай. — О., 2007. — 20 с.
  14. Раєвнєва О. В. Управління розвитком підприємства: методологія, механізми, моделі: [монографія] / О. В. Раєвнєва. – Х.: ВД “ІНЖЕК”, 2006. – 496 с.
  15. Косінський Р.А. Організаційно-економічний механізм управління капіталом підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка підприємства і організація виробництва”/ Р.А. Косінський.— Х., 2005. — 20 с.
  16. Сичевський М.П. Організаційно-економічний механізм розвитку харчової промисловості України (теорія, методологія, практика): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора екон. наук: спец. 08.07.01 “Економіка промисловості”/ М.П. Сичевський. — К., 2005. — 34 с.
  17. Єрьоменко-Григоренко О.А. Організаційно-економічний механізм управління господарською діяльністю підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка підприємства і організація виробництва”/ О.А. Єрьоменко-Григоренко. — Донецьк, 2000. — 24 с.
  18. Інговатова В.О. Організаційно-економічний механізм забезпечення ефективної діяльності підприємств житлово-комунального комплексу: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка підприємства і організація виробництва”/ В.О. Інговатова. — Маріуполь, 2007. — 18 с.
  19. Яковлева Н.Г. Організаційно-економічний механізм управління інноваційним потенціалом відкритих акціонерних товариств: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка підприємства і організація виробництва”/ Н.Г. Яковлева. — К., 2006. — 20 с.
  20. Ткачук Г.О. Організаційно-економічний механізм управління ефективністю використання майна цілісних майнових комплексів виноробної промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г.О. Ткачук ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 20 с.
  21. Куценко А.В. Організаційно-економічний механізм управління ефективністю діяльності підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.04 ”Економіка на управління підприємствами” / А.В. Куценко. – Полтава, 2007. – 20 с.