Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 1, 155-165

Теоретичні засади інвестиційного розвитку сфери освіти України

Яровенко Тетяна
кандидат економічних наук, доцент кафедри статистики, обліку та економічної інформатики, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, e-mail:

Яровенко Тетяна. Теоретичні засади інвестиційного розвитку сфери освіти України / Т. Яровенко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 1(221). – С. 155-165.

У статті відображено етимологію поняття «розвиток» як філософської та економічної категорії, що є основою формулювання поняття «інвестиційний розвиток» сфери освіти. Виявлено основні властивості й особливості застосування терміну «інвестиційний розвиток» у вітчизняній освітній сфері, визначення якого у наукових та нормативно-правових джерелах наразі відсутнє. Результатом дослідження є запропоноване авторське трактування цих понять на засадах системного підходу. Наукова новизна отриманих результатів полягає у розвитку теоретичних основ інвестиційного менеджменту, зокрема, вперше обґрунтовано визначення поняття «інвестиційний розвиток сфери освіти», що дозволяє здійснювати розробку та впровадження ефективної інвестиційної політики у вітчизняній сфері освіти на різних її рівнях; уточнено базове поняття «розвиток», як філософської та економічної категорії.

розвиток, інвестиційний розвиток, сфера освіти, етимологія понять

JEL classification: I20

УДК: 330.34.011: 330.322.3:37

1. Галиця І. О. Що ж таке інноваційний розвиток? / І.О. Галиця // Економіка та держава. –2003. – № 10. – С. 32-33.
  2. Раєвнєва О. В. Управління розвитком підприємства: методологія, механізми, моделі: монографія / О.В. Раєвнєва. – Х.: ІНЖЕК, 2006. – 496 с.
  3. Василенко В. А. Организационно–циклическая и структурно-функциональная модели развития организации / В. А. Василенко // Культура народов Причерноморья. – 2011. – №232. – С. 100 – 107.
  4. Леонтьев В. Экономические эссе / Василий Леонтьев. — М.: Политиздат, 1990. – 416 с.
  5. Запухляк В. З. Теоретичні основи економічного розвитку країн (інвестиційний аспект) в умовах цивілізаційної кризи / В. З. Запухляк // Наукові записки [Національного університету "Острозька академія"]. Сер. : Економіка . – 2013. – Вип. 21. – С. 20 – 23.
  6. Колот І. П. Управління інвестиційним розвитком регіону : автореф. дис. канд. екон. наук: 08.10.01 / Колот Ігор Петрович ; Харківська держ. академія міського господарства. – Х., 2000. – 17 с.