Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 72-80

Ціноутворення об’єктів інтелектуальної власності

Крупіна Світлана
доцент кафедри економіки промисловості, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:svetlanabrikalina2010@rambler.ru

Бабій Яна
магістрант кафедри економіки промисловості, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:yanochka14babiy02@mail.ru

Крупіна С., Бабій Я. Ціноутворення об’єктів інтелектуальної власності. / С. Крупіна, Я. Бабій // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 72-80

У статті проведено аналіз та обґрунтування існуючих методичних аспектів та підходів щодо ціноутворення на об’єкти інтелектуальної власності в процесі їх комерціалізації на ринку. Розглянуто необхідні умови щодо формування вартості при оцінюванні об’єктів інтелектуальної власності. Виявлено існуючі методи економічної оцінки об’єктів інтелектуальної власності у порівняльному, витратному та дохідному підходах. Представлено переваги та обмеження використання різних методів оцінки об’єктів інтелектуальної власності. Проаналізовано застосування в інноваційній сфері договірних цін за згодою між покупцем і продавцем, та форми, які може приймати ціна на об’єкти інноваційного продукту. Розглянуто ціноутворення за рахунок роялті та паушальних платежів. Виявлено мету та основні засоби процесу комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності.

об'єкти інтелектуальної власності, комерціалізація, ціноутворення, інноваційний продукт, роялті, паушальний платіж.

JEL classification: Р22

1. Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12 липня 2001р. №2658-ІІІ. [Електронний ресурс] / Законодавство України. - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
  2. Зосько С.В. Формування ціни об’єктів інтелектуальної власності // Вісник соціально-економічних досліджень: Зб. наук. праць. – Одеса, 2006. – Вип. 22. – С. 142 – 148.
  3. Козырев А. Инвентаризация и стоимостная оценка интеллектуальной собственности // Интеллектуальная собственность. Промышленная собственность. – 2001. – № 1. – С. 34–39.
  4. Малахова В.Е., Черный Л.Е. Объекты интеллектуальной собственности и система показателей их использования // Економіка, фінанси, право. – 2002. – С. 18-19.
  5. Новосельцев О. В. Оценка интеллектуальной собственности. Методы расчета цены лицензии / 8-я Международная научно-практическая конференция «Актуальные проблемы интеллектуальной собственности». – К.: УкрЦИПИП, 2004. – С. 92–110.
  6. Хворост О.О. Особливості оцінки об’єктів інтелектуальної власності в Україні [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=312 2010р.