Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 4, 126-134

Костюченко Наталія
аспірант кафедри економіки та управління національною економікою, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Костюченко Наталія. Eволюція створення монетарних союзів, як прояв глобалізації міжнародних економічних відносин. / Н. Костюченко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 4(224). – С. 126-134.

У статті розглянутий історичний аспект створення монетарних союзів та зміну їх функцій внаслідок впливу процесу глобалізації міжнародних економічних відносин. Виявлені та проаналізовані основні види монетарних союзів, притаманних ХІХ-ХХІ сторіччям. Виділені головні відмінності монетарних союзів ХІХ та ХХІ сторіччя. Зроблені висновки, що сучасна фаза фінансової глобалізації характеризується створенням механізму зняття практично усіх можливих перешкод для вільного проникнення капіталу на нові економічні території. Тісний зв’язок операцій глобальних банків з операціями центральних банків зумовило появ тенденції до зміни цілей емісійних інститутів. В умовах глобалізації міжнародних економічних відносин низка функцій центральних банків зазнає змін та починає включати комплекс захисних мір, які обмежують поширення негативних наслідків зовнішніх шоків на національних фінансових ринках.

монетарний союз, глобалізація, європейська валютна система.

JEL classification: F62

УДК: 330.342.1

1. Блэк Дж., Осадчая И.М. «Экономика. Толковый словарь». — М.: «ИНФРА-М», 2000, с. 128-130
  2. Крук Д. «Монетарные союзы: выгоды и издержки» [Электронний ресурс]. – Режим доступу: http://research.by/pdf/2002n3r06.pdf
  3. Вайденфельд В., Вессельс В. «Европа от А до Я. Справочник европейской интеграции, пер. с нем./ В. Вайденфельд, В. Вессельс». – Р., 2002. – 544 с.
  4. Булатова А. С. «Мировая экономика». – М.: Экономистъ, 2006.- 734 с., c.310-312.
  5. Bomberg E., Peterson J., Stubb A., “The European Union. How does it work?”, second edition 2008, Oxford, NY, pp. 35-37.
  6. Офійційний сайт Європейського Центрального Банку: [Электронний ресурс]. – Режим доступу: www.ecb.int