Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 4, 167-177

Мокряк Костянтин
магістрант, Одеський Національний економічний університет, e-mail:oney.oda@ukr.net

Мокряк Костянтин. Теоретичні аспекти антикризового фінансового управління в системі фінансового менеджменту підприємства. / К. Мокряк // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 4(224). – С. 167-177.

У статті досліджено теоретичні аспекти антикризового фінансового управління в системі фінансового менеджменту підприємства. Зроблено акцент на тлумаченні терміну «антикризове фінансове управління». Детально проаналізовані існуючі тлумачення терміну, виявлено деякі недоліки, представлені основи на яких вони базуються. Розкрито значення антикризового фінансового управління у системі управління підприємством. В результаті аналізу наукових робіт багатьох вчених запропоновано власне тлумачення терміну «антикризове фінансове управління». Охарактеризовано антикризове фінансове управління в системі функції фінансового менеджменту. Розглянуто проблематику антикризового управління, яка запропонована в наукових роботах іноземних вчених. Запропоновано поглиблення вивчення та розвитку теоретичних аспектів антикризового фінансового управління в подальших наукових дослідженнях.

криза, антикризове фінансове управління, банкрутство, фінансовий стан.

JEL classification: H12

УДК: 005.742:336:338.124.4

1. Бланк И.А. Управление финансовой безопасностью предприятия /И.А. Бланк. – К.: Эльга, Ника-центр, 2004. – 784 с.
  2. Бланк И.А. Управление активами и капиталом предприятия – К.: Ника – Центр, Эльга, 2003. – 448 с.
  3. Домніна І. І. Аналіз сучасних підходів до визначення терміна «антикризове управління» // Бізнес Інформ. – 2014. – №12. – C. 25–29.
  4. Пиходько Н.П. Сутність антикризового управління на підприємстві /Н.П.Приходько// [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://masters.donntu.edu.ua/2011/iem/ potatuev/library/ article02.htm.
  5. Рясних Є.Г. Основи фінансового менеджменту: навч. посібник./Є.Г.Рясних. – К.:Академвидав, 2010. – 336с.
  6. Семенов Г.А., Бугай В.З., Семенов А.Г., Бугай А.В. Ф59 Фінансове планування і управління на підприємствах. Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 432 с.
  7. Сапа Н.В. Теоретико-методологічні засади механізму антикризового державного управління / Н.В. Сапа // Гуманітарний вісник ЗДІА. – 2009. – № 38. – С. 106 - 116.
  8. Ситник Л.С. Організаційно-економічний механізм антикризовогоуправління підприємством / Л.С. Ситник. – Донецьк: ІЕП НАН України,2000. – 504 с.
  9. Слепокуров С.В. Экономическое содержание антикризисного управления финансами предприятий ФГОУ ВПО «Воронежский государственный аграрный университет имени К.Д. Глинки», г. Воронеж, 2009. - C 473
  10. Терещенко О.О. Антикризове фінансове управління на підприємстві: Монографія. — К.: КНЕУ, 2004. — 268с.