Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 5, 5–13

Державне регулювання як умова існування оптимального водокористування

Балджи Марина
доктор економічних наук, професор, Одеський національний економічний університет, e-mail:baldgi@ukr.net

Балджи Марина. Державне регулювання як умова існування оптимального водокористування. / М. Балджи // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 5(225). – С. 5-13.

В статті висвітлені питання водокористування, яке є важливою складовою народногосподарського комплексу країни. В спектрі пріоритетів державної політики окрема ланка має відводитись саме процесам, пов’язаним з оптимальним використання ресурсів та їх охороною. Але існуюча невпорядкованість у законодавчо-нормативних документах та низькі штрафні санкції за екологічні та інші порушення призводять до хаотичного залучення ресурсів до господарського обігу. Галузеві особливості механізмів регулювання водокористування обумовлюють нераціональне використання водних ресурсів в Україні, яка належить до держав з недостатнім рівнем водозабезпечення. Аналіз та оцінювання економічного забезпечення залучення водних ресурсів визначили низький рівень ефективності. Обґрунтовані провідні напрямки впровадження державного регулювання оптимального водокористування.

державне регулювання, водокористування, водні ресурси, оптимальність, державна політика, водозабезпечення.

JEL classification: G18

УДК: 338.2:504.06

1. Кравців В., Павліха Н., Павлов В. Концептуальні засади розробки програми використання та охорони природно-ресурсного потенціалу регіону / В. Кравців, Н. Павліха, В.Павлов // Регіональна економіка. – 2005. – № 1. – С. 107 – 115.
  2. Швайка Л.А. Державне регулювання економіки: навч. посібник / Л.А.Швайка. – К.: Знання, 2006. – 354 с.
  3. Садеков А.А. Механизмы эколого-экономического управления предприятием: монография / А.А. Садеков. – Х.: Инжэк, 2004. – 223 с. – Библиогр.: с. 207 – 209.
  4. Хвесик М.А., Голян В.А. Інституціональна модель природокористування в умовах глобальних викликів: монографія / М.А. Хвесик, В.А. Голян. – К.: Кондор, 2007. – 480 с.
  5. Данилко В. К. Екологічна статистика: водні ресурси: монографія / В.К. Данилко. – К.: ПП Рута, 2003. – 368 с.
  6. Державний комітет статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.
  7. Про Комплексну програму розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь на період до 20101 року: постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.nau.ua.