Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 9, 161-174

Скрипник Наталья
Одеський національний політехнічний університет, e-mail:renard_73@mail.ru

Харічков Сергій
доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:menedzhmentonpu@mail.ru

Скрипник Наталья, Харічков Сергій. Концепція методів системного аналізу зв'язків суб'єктів кадрового потенціалу підрозділів промислового підприємства. / Н. Скрипник, С. Харічков // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 9(229). – С. 161-174.

У статті проаналізовано зв'язки суб'єктів кадрового потенціалу промислового підприємства (на прикладі його підрозділу). Запропоновано використовувати системний підхід для створення сучасних інтелектуальних систем моніторингу та управління кадровим потенціалом (ІСМУ КП). Запропоновано відображати результати періодичного моніторингу КП у вигляді матриць суміжності і інцидентності, які дозволять своєчасно виявляти й усувати порушення зв'язків між суб'єктами КП, що сприятиме підвищенню якості роботи в підрозділах підприємства.

кадровий потенціал, аналіз зв'язків, підприємство, суб'єкти кадрового потенціалу, системний підхід, інтелектуальна система, автоматичне розпізнавання.

JEL classification: М12

УДК: [331.1:658.5] : 303.732.4

1. Дайхес Н.М. Моделирование процессов управления кадровым потенциалом фирмы : автореф. дис. на соис. уч. степени канд. эконом. наук: спец 08.00.13 – математические и инструментальные методы экономики [Электронный ресурс]/ Н.М. Дайхес. - Москва, 2004. - 24 режим доступа к ресурсу http://www.dissercat.com/content/modelirovanie-protsessov-upravleniya-kadrovym-potentsialom-firmy
  2. Дуданов Е.И. Основные направления реализации кадрового потенциала промышленных предприятий в современных условиях [Электронный ресурс] /Е. И. Дуданов, Л. В. Рожкова // Е. И. Дуданов, Л. В. Рожкова // Известия высших учебных заведений. Поволжский регион. Общественные науки. – 2010. – № 2 (14). – С. 74–82.
  3. Одегов Ю.Г. Управление персоналом: оценка эффективности: учебн. пособ. для вузов/ Ю. Г. Одегов, Л. В. Карташова. – М. Экзамен, 2002. – 256 с.
  4. Богиня Д. П. Трудовий потенціал України. Соціально демографічний аспект / Д. П. Богиня. —. Львів : Освіта, 1992. — 265 с
  5. Білорус, Т.В. Стратегічне управління кадровим потенціалом підприємства: монографія / Т. В. Білорус. – Ірпінь. Нац. акад. ДПС України, 2007.
  6. Гармидер, Л.Д. Содержание понятия кадрового потенциала предприятия в динамичных условиях современной экономики [Электронный ресурс]/ Гармидер, Л. Д. – Режим доступа к ресурсу: http://journals.khnu.km.ua/vestnik/pdf/ekon/2011_2_1/197-201.pdf.
  7. Колот А. Інноваційна праця та інтелектуальний капітал у системі факторів формування економіки знань/А.Колот // Україна: аспекти праці. – 2007. - №4. – С. 4-9.
  8. Николаев В.И., Брук В.М. Системотехника. Методы и приложения /Николаев В.И., Брук В.М. - Л. – Машиностроение, 1985 – 199 с.
  9. Векипедия [Электронный ресурс] /режим доступа к ресурсу https://ru.wikipedia.org/wiki/
  10. Анфилатов В.С., Емельянов А.А., Кукушкин А.А. Системный анализ в управлении/ Анфилатов В.С., Емельянов А.А., Кукушкин А.А. – М. Финансы и статистика, 2002. – 368 с.
  11. Харичков, С. К., Скрипник, Н. А. Формирование пространства признаков кадрового потенциала предприятия для решения задачи распознавания его уровня / Харичков С.К., Скрипник Н.А // Вісник Хмельницького національного університету. Збірник наукових праць. – 2014. – №3 – C. 60-64
  12. Сигорский В. П. Математический аппарат инженера./Сигорский В. П. Изд. 2-е, стереотип. «Texнiкa», 1977. – 768 с.