Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 12, 188-200

Продіус Оксана
Одеський Національний Політехнічний Університет, e-mail:patrik@eurocom.od.ua

Олексієв Максим
Одеський Національний Політехнічний Університет, e-mail:yourmoncom@gmail.com

Продіус Оксана, Олексієв Максим. Мотивація персоналу як головний фактор підвищення ефективності діяльності підприємства. / О. Продіус, М. Олексієв // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 12(232). – С. 188-200.

В статті досліджено процес створення ефективної системи мотивації персоналу та її вплив на ефективність діяльності підприємства. Проведено аналіз публікацій, присвячених мотивації працівників вітчизняних підприємств, який засвідчив багатий спектр досліджень з цієї проблематики. Розглянуто основні проблеми зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства, що перешкоджають створенню ефективної системи мотивації персоналу в сучасних умовах господарювання. Запропоновано низку першочергових заходів щодо удосконалення мотивації персоналу як головного фактору підвищення ефективності підприємства. Стимулювання пра¬ці буде забезпечувати високий результат лише за наявності системного, комп¬лексного характеру, коли матеріальне стимулювання органічно доповнювати¬меться моральним і соціальним заохоченням. Надано рекомендації щодо формуванню системної мотивації персоналу з урахуванням їх особистих характеристик та внутрішніх та зовнішніх спонукальних чинників.

мотивація персоналу, підприємство, система мотивації, фактори мотивації, ефективність, методи стимулювання.

JEL classification: М12

1. Соколовская, В. Поддержка со стороны / В. Соколовская // Статус.  2009.  № 17  18.  С. 38 - 41.
  2. Фіщук Н.Ю. Сучасні чинники мотивації праці в контексті теорії життєвого циклу організації / Н.Ю. Фіщук, Л.В. Поліщук, О.В. Поляруш // Збірник наукових праць ВНАУ. Серія Економічні науки. - 2011. - №1. – С. 125 – 130.
  3. Продіус О.І. Мотивація трудової діяльності персоналу промислових підприємств в умовах глобалізації економіки / О.І. Продіус // Збірник наукових праць ЧДТУ. Серія: Економічні науки. - Випуск 22. – 2009. – С. 114-118.
  4. Козловський С.В. Мотивація персоналу як засіб підвищення ефективності діяльності підприємства / С.В. Козловський, О.С. Кухар // Збірник наукових праць ВНАУ. Серія Економічні науки. – 2012. – №4 (70). – С. 43 – 47.
  5. Бериславська Г.В. Мотивація управлінського персоналу в сучасних економічних умовах . Г.В. Бериславська, І.А. Крутий // Вісник ХНУ. – 2011. - № 6. – Т. 2. – С. 217 – 220.