Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 1, 108-120

СИСТЕМА СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Продіус Оксана
кандидат економічних наук, доцент, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:sergob1970@yandex.ru

Богословова Анастасія
студентка, Одеський національний політехнічний університет,e-mail:bogoslovova11@mail.ru

Васіна Валерія
студентка, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:brooks-142@mail.ru

Продіус О., Богословова А., Васіна В. Система стратегічного управління конкурентоспроможністю підпиємства / О.Продіус, А.Богословова, В.Васіна // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 1(233). – С. 108-120.

Досліджена система стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємств, яка базується на формуванні конкурентних переваг. Проаналізовано теоретичні підходи науковців до визначення змісту понять «конкурентоспроможність підприємства», «управління конкурентоспроможністю підприємства». Визначено, що управління конкурентоспроможністю підприємства необхідно розуміти як сукупність управлінських дій, спрямованих на формування, розвиток і реалізацію системи конкурентних переваг з різних аспектів діяльності підприємства, заснованої на подолання всіх негативних впливів і використанні наявних можливостей. Створення такої системи вимагає застосування теоретико-методологічного інструментарію стратегічного управління.

стратегічне управління, система, управління конкурентоспроможністю, конкурентоспроможність підприємства, конкурентні переваги.

JEL classification: R400

1. Тарнавская Н. П. Управление конкурентоспособностью предприятий: теория, методология, практика: монография / Н. П. Тарнавская – Т.: Экономическая мысль, 2008. - 570 с.
  2. Тарнавская Н.П. Новые взгляды на сущность конкурентоспособности предприятий / Н. П. Тарнавская, И. Макарова // Формирование рыночных отношений в Украине. – 2010. - № 12. - С. 57-66.
  3. Войчак А. В. Конкурентные преимущества предприятия: сущность и классификация / А. В. Войчак, Р. В. Камышников // Маркетинг в Украине. – 2005. - № 2. - С. 50-53.
  4. Клименко С. М. Управление конкурентоспособностью предприятия: Учебное пособие. / С. М. Клименко, А. С. Дуброва, Д. А. Барабас, Т. В. Омельяненко, А. В. Вакуленко - М.: Финансы, 2006 - 527 с.
  5. Лупак Р. Л. Економічне обґрунтування стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства / Р.Л. Лупак // Бізнес Інформ. – 2013. – №4. – C. 320–325.
  6. Загорная Т.О. Управление конкурентоспособностью предприятия: структурно-адаптивный поход / Т.О. Загорная, А.Н. Золотухин // Весник Хмельницкого национального университета. – 2010. - № 6. – С. 79- 82.
  7. Продіус О.І. Удосконалення стратегічного управління підприємств харчової промисловості на засадах адаптивної реструктуризації / О.І. Продіус,Н.Ю. Тараканова // Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Економічні науки». -2014.- Випуск 8. – С.89-92.
  8. Павлова В.А. Система управління конкурентоспроможністю підприємства / В.А. Павлова, Р.В. Губарєв // Європейський вектор економічного розвитку. – 2014. - №2 (17). – С. 168-176.