Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 5, 18-28

Методичні підходи до підвищення ефективності діяльності іорданських банків

Алтаяу Фахти
аспірант кафедри банківської справи Одеського національного економічного університету, e-mail:rln@ukr.net

Алтаяу Ф. Методичні підходи до підвищення ефективності діяльності іорданських банків / Ф. Алтаяу// Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 5(237). – С. 18-28.

Статья присвячена формуванню методичних підходів до підвищення ефективності діяльності іорданських банків, що визначає актуальність теми. Розробка і реалізація методичних підходів до підвищення ефективності діяльності іорданських банків уявляє собою складний процес, який є частиною багаторівневої системи управління їх фінансовими результатами. В статті схематично показана система реалізації методичних підходів до підвищення ефективності діяльності банків, в якій автором був використаний ієрархичний підхід до розробки такої системи. З того, що комплексна розробка методичних основ ефективної діяльності іорданських банків є важливим моменом для підтримки оптимального співвідношення їх ліквідності та прибутковості, то важливим є визначення виду їх діяльності (агресивний, помірний або консервативний) залежно від ступеня ризиків, які приймають вони на себе за рішеннями власників, великих інвесторів та керівників банку. Виконане дослідження дозволило зробити висновок, що практично усі іорданські банки підтримують свою ліквідність при різних рівнях своєї прибутковості.

методичні підходи, ефективність діяльності, ліквідність, прибутковість.

JEL classification: R400

1. Масленченков Ю.С. Экономика банка. Разработка по управлению финансовой деятельностью банка / Ю.С. Масленченков, А.П. Дубанков. – М.: Издательская группа «БЦД пресс», 2002 г. – 168 с.
  2. Финансовая политика кредитных организаций: теория и методология: научная монография / Е. Г. Шатковская; М-во образования и науки Российской Федерации, ФГБОУ ВПО "Уральский гос. горный ун-т". - Екатеринбург : Изд-во УГГУ, 2014. - 209 с.