Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 9, 65-74

Економіко-вартісний аспект реалізації програм рятування Куяльницького лиману

Єгоращенко Ірина
Одеський державний екологічний університет, e-mail:irinaegor@bk.ru

Єгоращенко Георгій
Одеський державний екологічний університет, e-mail:irinaegor@bk.ru

Єгоращенко І., Єгоращенко Г. Економіко-вартісний аспект реалізації програм рятування Куяльницького лиману / І. Єгоращенко, Г. Єгоращенко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 9(241). – С. 65-74.

Куяльницкий лиман є всесвітньо відомим центром лікувальної рекреації. На сучасному рівні розвиток використання лікувального потенціалу природних ресурсів Куяльницького лиману ускладнене з причини висихання лиману. Одним з факторів, які дозволяють наповнити лиман, в програмах розвитку вказано підвищення водності притоку річок через їх впорядкування – розчистку русел, яка звільнить водні ресурси, що наповнять лиман. Істотним аргументом, який визначить можливість та ефективність цього заходу є вартість його реалізації. Для обгрунтування вартості, яка повинна бути закладена в планування витрат, використані фактичні відомості реальних проектів, по розчистці русел річок в Одеській області, розроблені в період з 2006 по 2016 роки, які пройшли державну експертизу вартісної частини. Величини вартості приведені до єдиної бази через індексацію. Надані рекомендації по визначенню вартості реалізації проектів при розробці перспективних планів.

Куяльницький лиман, природоохоронні програми, вартість будівництва, індекси.

JEL classification: R400

УДК: 556. 55 : 502. 3

1. Закон Украины “Об основных принципах (стратегий) государственной экологической политики Украины на период до 2020 года” (2010 г.)
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 2000 року № 1173 «Про комплексну програму захисту сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод у 2001-2005 роках та прогноз до 2010 р.
  3. Рішення сесії Одеської обласної ради про затвердження «Регіональної комплексної програми захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь в 2006-2010 роках та прогноз до 2015 року”
  4. Веб-сайт Державного комітету статистики. [Електронний ресурс]. -Режим доступу - http://ukrstat.gov.ua/operativ/
  5. Веб-сайт Національного банку України[Електронний ресурс]. — Режим доступу :http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish
  6. Мінрегіон України. Лист від 14.07.2016 р. №7/15-8734 «Про індекси змін вартості по стану на 1 липня 2016 року.