Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 1, 171-180

Шекералісой Ількін Гусейн оглу
дисертант Нахчиванського відділення Національної Академії Наук Азербайджану, e-mail:matlabm@yandex.ru

Шекералісой Ількін Гусейн оглу. Розвиток підприємництва як один з основних пріоритетів Нахчиванської Автономної республіки / Шекералісой Ількін Гусейн оглу // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 1(253). – С. 171-180.

У статті широко аналізується розвиток підприємництва за останні 26 років і широко говориться про державну підтримку підприємництва. Відзначається, що перехід до ринкової економіки вимагає ще більшої уваги до розвитку підприємництва. За роки незалежності в країні і в його невід'ємної частини - Нахчиванської Автономній Республіці, підприємництво розвивається, економіка стає сильнішою. У підсумку, автор зазначає, що в цілому розвиток підприємництва і зростання суб'єктів в автономній республіці роблять значний вплив на проблему зайнятості. В результаті цієї діяльності в 2016 році було створено понад 3000 нових робочих місць. Створення підприємств, заснованих на сучасних технологіях, з одного боку створило нові можливості для поступового скорочення безробіття і забезпечення зайнятості, а з іншого боку, випуск продуктів, що відповідають світовим стандартам, розширив експорт, завдяки чому в даний час економіка Нахчиван, забезпечуючи своє швидкісне розвиток, перетворилася з країни - імпортера в країну-експортера.

підприємництво, приватний сектор, державна підтримка, малий і середній бізнес, продовольча безпека, кредит, імпортер, експортер.

JEL classification: M 130

УДК: 334.021:35

1. Əhmədov N.H. Naxçıvan iqtisadiyyatının prioritetləri: iqtisadi artım, dinamik inkişaf. Bakı, “Sabah” nəşriyyatı, 2008, - s.288.
  2. Əhmədov N.H. Naxçıvan iqtisadiyyatı inkişaf yollarında. Bakı, Elm, 2005. - 312 s.
  3. Məhərrəmov A.M. Sahibkarlıq: nəzəriyədən praktikaya. Bakı, “Nurlan”, 2009. - 360 s.
  4. “Xalq” qəzeti, 10 oktyabr 2017-ci il, № 221.