Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2018, 4, 141-153

Вплив інтеграційних процесів на планування місцевого економічного розвитку

Сментина Наталія
доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри економки, права та управління бізнесом Одеського національного економічного університету, e-mail:smentn@ukr.net

Сментина Н. Вплив інтеграційних процесів на планування місцевого економічного розвитку / Н. Сментина // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2018. – № 4(256). – С. 141-153.

У статті розглядається питання планування місцевого економічного розвитку як наслідок від процесів інтеграції України у міжнародний економічний простір. Увага зосереджена на важливому інструменті активізації місцевого економічного розвитку, а саме: співробітництві. Розглядається співробітництво публічного та приватного секторів економіки, співробітництво органів влади різних рівнів управління, співробітництво влади, бізнес середовища та громадськості. Визначені загальні риси можливих форм співробітництва. Окреслені можливості, які відкриваються завдяки транскордонному співробітництву. Зазначені аргументи на користь доцільності залучення громадськості до планування місцевого економічного розвитку. Визначена залежність спрямованості проектів місцевого економічного розвитку для України від інтеграційних процесів. Відмічені пріоритетні проекти місцевого економічного розвитку для добровільно об’єднаних територіальних громад (створення кооперативів, заснування агенцій місцевого розвитку, облаштування територій пріоритетного розвитку бізнесу), а також ризики, які заважають запровадженню базових, з позиції об’єднаних громад, інструментів місцевого економічного розвитку.

інтеграційні процеси, місцевий економічний розвиток, співробітництво, об’єднані територіальні громади, ризик, інструменти, планування.

JEL classification: R 558

УДК: 338.2:352

1. Ткачук А.Ф. Стратегічне планування у громаді (навчальний модуль) / А. Ткачук, В. Кашевський, П. Мавко. – К. : ІКЦ «Легальний статус», 2016. – 96 с.
  2. Стимулювання економічного зростання на місцевому рівні : аналітична доповідь / [С. О. Біла, О. В. Шевченко, М. О. Кушнір та ін.]; під ред. С. О. Білої. – К. : НІСД, 2013. – 54 с.
  3. Инновационные механизмы стратегического управления развитием социально-экономических систем / М. А. Боровской, И. К. Шевченко. – Таганрог : Изд-во ТТИ ЮФУ, 2012. – 198 с.
  4. Студенніков І. Регіональна політика в країнах Європи: уроки для України / С. Максименка. – К.: Логос, 2000. – 171 с. – : с. 138 – 170.
  5. Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки: Постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 554. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/554-2016-п
  6. Дунаєв І. В. Вплив інтеграційних процесів на модернізацію регіональної економічної політики / І. В. Дунаєв // Теорія та практика державного управління. – 1(52). – 2016. – с. 116-125.
  7. А як там у сусідів: об'єднані громади перейняли польський досвід економічного розвитку // Український кризовий медіа центр (від 06.02.2018) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ucmc.org.ua/uk/lead-study-tour.