Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2019, 2, 128-143

Інтегрована корпоративна звітність - практичні аспекти складання в Україні

Лоханова Наталія
доктор економічних наук, професор, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Лоханова Наталія. Інтегрована корпоративна звітність - практичні аспекти складання в Україні. / Н. Лохановa // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2019. – № 2(265). – С. 128-143.

У статті доведено, що Звіт про управління, який запроваджено в Україні, – є одним з різновидів інтегрованого формату звітності. Між тим, він не охоплює частку показників, які мають передбачатися в складі Інтегрованого звіту для комплексного розкриття суттєвих аспектів діяльності підприємств. Для поліпшення процесу інтегрованого звітування в Україні запропоновано упорядкувати склад показників інтегрованого звіту, передбачивши в ньому розкриття таких даних: 1.Опис компанії і стану її корпоративного управління (загальні відомості про компанію; опис діяльності; охоплення зацікавлених сторін; стислий опис системи корпоративного управління); 2. Результати аналізу зовнішнього середовища, ризиків і можливостей; 3. Стислий опис обраної стратегії розвитку компанії на короткостроковий, середньостроковий і довгостроковий періоди; 4. Огляд стратегічних цілей організації з деталізацією для сегментів діяльності; 5. Опис обраної бізнес-моделі компанії, пов'язаної з її стратегією і цілями; 7. Результати детальної оцінки ризиків і системи управління ними; 8. Опис системи управління якістю, прийнятої в компанії; 9.Показники діючого стану господарської діяльності, в т.ч.: фінансові показники і показники стійкого розвитку відносно економічної, екологічної, соціальної і інноваційної результативності роботи компанії з акцентом на розкриття ключової інформації; 10.Прогноз фінансових і нефінансових показників, зокрема, прогнози фінансового стану, фінансових результатів і руху грошових коштів за умови реалізації обраної стратегії з урахуванням наявних ризиків; а також прогнози нефінансових показників - перспективи розвитку економічного впливу компанії, а також її діяльності зі збереження довкілля, підвищення соціального впливу, інновацій і взаємодії із зацікавленими сторонами.

інтегрована звітність, корпоративна звітність, стійкий розвиток, Звіт про управління, фінансові показники, нефінансові показники.

JEL classification: M 410; DOI: 10.32680/2409-9260-2019-2-265-128-143

УДК: 657:334.012

1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (станом на 01.01.2019 року) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14
  2. Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» від 21.12.2017 р. № 2258-VIII (станом на 01.01.2018 року) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2258-19
  3. Методичні рекомендації зі складання звіту про управління, затв. Наказом Міністерства фінансів України 07.12.2018 № 982 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0982201-18#n10
  4. Інтегроване звітування: концепція, методологія та організація: монографія / С. Ф. Голов, В. М. Костюченко, Р. В. Кузіна. – Херсон: Видавничий дім «Гельветика», 2018. – 251 с.
  5. Озеран А. Звіт керівництва vs звіт про управління: проблеми відповідності закону про бухгалтерський облік та світової практики // Бухгалтерський облік і аудит. – 2017. – № 10-11. – С.2-11