Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2019, 3, 126-139

Мамедова Аян Урфан гизи
докторант Інституту права та прав людини Національної Академії Наук Азербайджанської Республіки, e-mail:matlabm@yandex.ru

Мамедова Аян Урфан гизи. Науково обгрунтоване управління стратегічними змінами на підприємствах як шлях підвищення ефективності. / Аян Урфан гизи Мамедова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2019. – № 3(266). – С. 126-139.

У статті розглядається питання про підвищення ефективності управління стратегічними змінами підприємств, що містять науково-обгрунтовані методи. Автор дослідила ступінь рентабельності та впливу ефективного управління підприємствами на виробництво з теоретичної та практичної точки зору. Відповідно до цього напрямку, в статті було обрано і виділено кілька факторів. Крім цього, в дослідженні підвищення ефективності стратегічних змін широко пояснються статистичним матеріалом та виділеними етапами. Відзначена відповідальність керівників підприємств за стратегічні зміни. Відзначається, що в умовах світової фінансової кризи, питання комплексного вивчення і дослідження проблем управління стратегічними змінами виявляються відокремленістю і складністю управління підприємствами обробної промисловості. Підкреслюється, що важливими складовими частинами системи управління стратегічними змінами на підприємствах обробної промисловості є організаційні та інноваційні зміни. Для виявлення основних шляхів підвищення ефективності управління стратегічними змінами на підприємствах, виділені окремі складові – організаційні та інноваційні зміни, з тієї причини, що вони є вирішальними в загальній системі управління стратегічними змінами. Важлива мета стратегічних організаційних та інноваційних змін полягає в участі радикальних змін на підприємствах, до яких відносяться: конкуренція – конкуренція в багатьох сферах означає, що споживачі отримують якісне обслуговування, кращу якість та широкий асортимент товарів; конкуренція відбувається на глобальному рівні, і покупці можуть отримувати будь-які товари на зовнішньому ринку; сучасна інформаційна технологія, що істотно впливає на те, як виробляються товари, як протікає внутріфірмове управління в логістичній системі; інноваційність також робить істотний вплив на формування нових товарів і визначає їх місце на нових ринках та ін. Все це свідчить про те, що підприємства обробної промисловості здатні досягати свої інноваційні стратегічні цілі. З цією метою, керівники підприємств обробної промисловості в частині досягнення стратегічних інноваційних цілей повинні активно регулювати свої витрати на технологічну інноваційну продукцію протягом усього періоду діяльності підприємств обробної промисловості.

система управління, конкурентоспроможні стратегічні зміни, інновації, коефіцієнт корисної дії, концепція управління, реорганізація, зміни в підприємствах.

JEL classification: М110; DOI: 10.32680/2409-9260-2019-3-266-126-139

УДК: 338

1. Azərbaycan Respublikası regionlarının sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramı (2014-2018): Elektoron biblioqrafik göstərişi. Bakı. 2014
  2. Оксинайд К.Э. Организационное поведение. – М.: КНОРУС,. 2015. – 472 с.
  3. Романюк А.В. Макроэкономическое планирование и прогнозирование. – Тверь: ТГУ, 2014. – 75 с.
  4. Харченко А.А. Совершенствование организационной структуры управления в условиях динамичного развития компании. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: www.nsuem.ru/