Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2017, 10, 108-115

Особливості кон’юнктури ринку у сегменті оренди складської нерухомості

Розенберг Валентина
магістр, Одеський національний економічний університет, e-mail:Fond_kypol@i.ua

Розенберг В. Особливості кон’юнктури ринку у сегменті оренди складської нерухомості / В. Розенберг // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2017. – № 10(252). – С. 108-115.

Поряд із вибором напряму розвитку сьогодні найважливішого значення набуває вміння підприємств пристосовувати¬ся до кон'юнктурних змін. При цьому підприємство може вибрати один із чотирьох варіантів поведінки: пасивне очікування; активне очікування, тобто готовність кваліфі¬ковано (ефективно) зустріти зміни; підготовка до змін та стимулю¬вання бажаних змін. Найкращий варіант полягає у попередженні змін та стимулюванні їх за допомогою інновацій. Завдяки розширенню можливо досягти: консолідації інвестиційних ресурсів; зниження ризиків невизначеності зовнішнього середовища; запобігання кризи в діяльності підприємства; зниження трансакційних витрат, що в кінцевому результаті сприяє ефективності діяльності підприємств. Важливість даних напрямків для підвищення ефективності підприємницької діяльності робить тему дослідження актуальною. Проте процеси розширення підприємницької діяльності мають певні особливості для кожної окремої галузі. Зокрема, значна кількість підприємств які займалися здачею у оренду складських приміщень наразі стикаються зі зменшенням попиту та зниженням орендних ставок. Отже, означеним підприємствам потрібно освоювати нові напрями діяльності, виходячи із наявних можливостей. У статті розглянуто особливості функціонування ринку складської нерухомості зокрема у сегменті її оренди, визначено проблеми та перспективи розвитку.

складська нерухомість, попит, пропозиція, складські площі, оренда.

JEL classification: М300

УДК:330.1

1. Крикавський Є.В. Логістика. Для економістів: Підручник / Є. В. Крикавський. – Львів: Вид-во Нац. ун-ту «Львівська політехніка», 2014. – 448 с.
  2. Огляд ринку складської нерухомості за підсумком 2016 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://shen.ua/ua/obzor_rinka_skladskoy_nedvijimosti_po_itogu_2016_goda
  3. Ринок логістичної нерухомості України: тенденції та перспективи розвитку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mayger.ua/uk/analitika/rinok-logistichnoyi-neruhomosti-ukrayini-tendentsiyi-ta-perspektivi-rozvitku/