Історія збірника

В’ячеслав Миколайович
ініціатор створення
«Наукового вісника»

В’ячеслав Миколайович Соколов – ініціатор створення «Наукового вісника».

В’ячеслав Миколайович навчався в Одеському політехнічному інституті, закінчив аспірантуру по кафедрі автоматизації хімічних виробництв. У 1975 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – «Історія України». У 1988 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – «Історія України» і у 1989 р. йому було присвоєно звання професора. Має більше 150 наукових публікацій (монографії, статті, брошури та ін.). Приймав активну участь у наукових конференціях різних рівнів – від міжнародних (в Болгарії, Італії, США , Російській Федерації, Франції, Білорусії) до національних і регіональних. Часто виступав організатором наукових заходів – конференцій, круглих столів, диспутів.

Напрацював значну наукову школу. За його ініціативою в ОНЕУ з 1998 року відкрито аспірантуру за спеціальністю 23.00.02 (політологія). Під його керівництвом захистилося й отримали дипломи 13 кандидатів і 1 доктор політичних наук.

На протязі декількох років був членом наукової ради з захисту дисертацій Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова (у двох складах рад).

З 1971 року регулярно виступав на сторінках періодичної преси Одеси, Одеської області та країни; на радіо і телебаченні.

В'ячеслав Миколайович Соколов був членом Академії політичних наук та Української академії економічної кібернетики, членом президії Всеукраїнської асоціації молодих науковців

З 1997 по 1999 рр.. – головний редактор наукового збірника «Науковий вісник» Одеського політехнічного університету. З грудня 2001 по 2013 рр. – головний редактор наукового збірника «Науковий вісник» Одеського національного економічного університету.